דברו איתנו

השאירו פרטים  ונשמח לחזור אליכם עם תשובות מקצועיות

 

תל-אביב
מעוניין ב...

לוסיאנה קפלון

לוסיאנה קפלון , REPLAY , פעולה מצולמת

Replay הוא אירוע חי, יזום ומצולם, המבקש לשחזר מהלכי כדורגל היסטוריים תוך התייחסות ודיון להבטים רחבים של התופעה. האירוע התקיים במוזיאון בת ים ב2012. הפרויקט כלל את קבוצת הנוער מכבי בת- ים, צוות צילום, שדרן, ושלושה פרשנים ששחזרו מהלכים קיימים מהיסטוריה של הכדורגל אשר השפעתן חורגת מגבולות המשחק אל עבר היבטים סוציולוגים, היסטוריים, פוליטים ופורמלים.

מהלכי הכדורגל, אשר בוצעו כאירוע חי ושודרו על ידי השדרן המיתולוגי זוהר בהלול, צולמו על ידי חמש מצלמות ושודרו ל"אולפן" אשר הוקם בסמוך למגרש בתוך המוזיאון. באולפן זה ישבו שלושה פרשנים, אשר באו מתחומי ידע שונים: מודי בראון פרשן ספורט, שיר חכם מבקרת מחול בעיתון הארץ ונמרוד מתן פילוסוף, מול מסכים, וליוו את המשחק בפרשנות.

המהלכים שנבחרו לפרוייקט, אוצרים בתוכם דרמה אנושית ופוליטית והשגים ספורטיבים ואנטי ספורטיביים מרשימים. הם התרחשו בתקופות, מקומות ותרבויות שונות והם חקוקים בזכרון קולקטיבי החוצה גבולות אלו. פעולת השיחזור שנעשתה על ידי הקבוצה, ניסתה לבדוק את היחסים בין פעולה ספורטיבית לפרפורמטיבית, ובין זכרון, אישי או היסטורי, לבין חוויה בזמן אמת. תיעוד המהלכים המשוחזרים על ידי המצלמות, יצר בסיס ליצירת סרט וידאו שכולל את כל מרכיבי האירוע תוך שהוא מתכתב עם חוקי הז'אנר.

לוסיאנה קפלון,ילידת ארגנטינה, עלתה לארץ ב-2002, בוגרת לימודי צילום ואמנות. הציגה במספר תערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם.

עיצוב אתר: סטודיו לאקיבוקס | פיתוח: נטוּ