דברו איתנו

השאירו פרטים  ונשמח לחזור אליכם עם תשובות מקצועיות

 

תל-אביב
מעוניין ב...

יחזקאל לזרוב

יחזקאל לזרוב
לשביה

לשביה, צילום מתוך הסרט, 8:30 ד'

גבי ועינת עומדים לפני דגל ישראל בחצר בית ספרם, בעוד צפירת יום הזיכרון בפתח. ברגע של ספק זיכרון ספק מציאות ממשית, מתחיל משחק ילדים בין גבר פלשתיני צעיר לחוליית חיילים ישראלים חמושים.

הסרט עוסק בנושאים של צבא, זיכרון, ממסד וחינוך, הבוחן את האופן שבו אלימות, מיליטריזם וזיכרון חודרים לחצר בית הספר ומתערבבים עם משחקי הילדות.

הפרויקט נולד מתוך ההכרח להתעסק בנושאים של צבא, זיכרון, ממסד וחינוך. כתוצר של מערכת החינוך שלתוכה חודרים בכפיה נושאים אלו, כפליט של המערכות הללו וכקורבן שלהן, הרגשתי הכרח לחרוג מהאסקפיזם שבחרתי בו עד עתה, ולחטט באותם פצעים שמערכת החינוך שבה ופותחת כנגד עיניהם של ילדים ישראלים גם היום.

עניין אותי לבחון את האופן שבו אלימות, מיליטריזם וזיכרון חודרים לחצר בית הספר ומתערבבים עם משחקיי הילדות, כך שבמבט לאחור קשה להפריד בין השניים.

תסריט ובימוי: יחזקאל לזרוב

מפיקה: ריי תבור

צלמת: אביגיל שפרבר

עורך: אריאל קרבר

שחקנים: לואיי נופי, עופרי שגב, שי מלמוד

 יחזקאל לזרוב, מחזאי ובמאי כתב וביים סרטים קצרים "חוף ללא מציל" ו"לשביה" המוצגים ומשתתפים בפסטיבלים בארץ ובעולם. בשנים האחרונות לזרוב יוצר ויזם פעיל במרחב האמנות החזותית, צלם ויוצר וידאו ארט שהציג עבודותיו במספר תערוכות בארץ ובעולם, יזם ואוצר של פסטיבל אמנות "בוידעם"  במרכז ביכורי העיתים. יזם ואצר את תערוכת הווידאו דאנס   conflict in motion וניהל אמנותית את "אינטימדאנס" בתמונע. משמש ככוריאוגרף הבית של תיאטרון גשר והקאמרי. כתב וביים את "איגלו" (בכורה- פסטיבל ישראל 2013) "סטמפניו" (בימוי משותף עם עדנה מזי"א, קאמרי Radio Heaven ( (בסמינר הקיבוצים), "חזי" (מונודרמה, תיאטרון גשר). לזרוב, בוגר בית ספר לאמנויות הבמה תלמה ילין  ולימודי תאטרון – Actors Centre לונדון. לאחר שירותו הצבאי ב "להקת חיל האוויר" הצטרף כרקדן ללהקת "בת שבע"  במופעים "אנאפאזה", "קיר", "מבול" ו "זינה". עם פרישתו מהלהקה שיחק בתאטרון גשר בהצגות "העבד", "אופרה בגרוש" ,"בשני קולות" "פיגארו" ועוד. בתיאטרון הקאמרי ב"היה או לא היה","ינטל", "האריסטוקרטים" ו"סטמפניו". בקולנוע הופיע בין היתר ב "וואלס עם באשיר", "שלוש אימהות", "החוב," ו"פלסטלינה" ובטלוויזיה בסדרות "פלורנטין", "מרחק נגיעה", "חמישה גברים וחתונה", "יחפים" ועוד.

עיצוב אתר: סטודיו לאקיבוקס | פיתוח: נטוּ