תיכון

למי זה מתאים? איך נרשמים? מה עושים?

תיכון אנקורי מקבל בברכה כל מי שרוצה יותר מבית הספר, מבחינה לימודית וחברתית, לכל מי שמעוניין בדיאלוג אותנטי וגמיש עם בית הספר שלו.
ללמוד באנקורי זו בחירה. עם זאת, אנחנו מקפידים מאד על תהליך קבלה מסודר, כדי לוודא שהקמפוסים שלנו ימשיכו לתת מענים גמישים ומדויקים לכל אחד ואחת, בהתאם לדרישות וליעדים שלהם, מבלי שהצרכים האישיים של כל תלמיד יפגעו במרקם החברתי של הקמפוס כולו.

שלב ראשון – שיחת הכרות

על פניו התיכונים של אנקורי מאד דומים לכל בתי הספר האחרים, יש כיתות ויש מחנכים והקפדה על למידה וטיולים, אבל הם לא דומים בכלום לבתי ספר אחרים מבחינת האווירה, הדיאלוג, היחס האישי והמחויבות ההדדית שלנו לתלמידים ושלהם אלינו. זה לא תמיד מתאים לכל אחד.
חשוב לנו להציג את עצמנו באופן אישי, לכן אנחנו לא מקיימים "ימים פתוחים". זה אומנם דורש מאתנו יותר, אבל אנחנו מאמינים שזו התחלה נכונה לקשר שלנו אתכם.
בשלב הראשון, נזמין אתכם (ילד/ה והורה אחד לפחות) לשיחת הכרות אישית עם מנהל/ת הקמפוס או שותף אחר לצוות ההנהלה של בית הספר, שיציג את עצמו, את הקמפוס ואת האני מאמין שלנו. אתם תספרו על עצמכם ועל מה שחשוב לכם בבית הספר ואנחנו נספר על חומרי הלימוד, על הפעילות הערכית והחווייתית, על תכניות הלימוד המותאמות אישית, המגמות ועל אפשרויות הבחירה, העלויות, המלגות ואמצעי התשלום. לפגישה הזו רצוי להגיע עם תעודה או תעודות אחרונות מבית הספר.

שלב שני – תעודות, המלצות וניירות נוספים

אנחנו מאמינים בהכרות אישית, והיא הרבה יותר חשובה לנו מניירות, אבל זו עוד דרך להכיר אתכם. אז כדי להתקדם בתהליך, אנחנו נבקש לראות תעודות, אם יש אז גם המלצות (מאמנים, מדריכים, מורים), או כל מסמך אחר שמציג אתכם (אבחונים, למי שיש).

שלב שלישי – שיחה אישית עם הילדים
עכשיו בלי הורים. אנחנו רוצים לדבר איתך בגובה העיניים, כדי להכיר ולוודא שאנחנו מתאימים לך. בפגישה זו ננסה לראות צדדים נוספים באישיות שלך, להכיר יותר לעומק, ללמוד את הייחוד שלך ולהציג בפניך את מודל העבודה מיוחד שלנו באנקורי, כדי לבדוק האם אנחנו מתאימים לך. זו פגישה נעימה, שאין צורך להתכונן אליה. נבקש שתביא/י את עצמך כמו שאת או כמו שאתה.

שלב רביעי – נרשמים ומתחילים ללמוד!
הרשמה ושיבוץ התלמיד לכיתה ולמערך השיעורים התומכים.

איך מתאמים פגישת הכרות?
מתקשרים לקמפוס ומתאמים (זו רשימת הקמפוסים והטלפונים שלהם). אנחנו נעשה כל מאמץ לתאם את הפגישה הכי מהר שאפשר.

חשוב לדעת
• לאנקורי נרשמים גם במהלך השנה, לא חייבים לחכות ל 1בספטמבר
• אנחנו די בטוחים שיש לכם חברים שלומדים או למדו באנקורי, אבל אם תרצו נוכל להכיר לכם ילדים והורים שיספרו לכם על בית הספר
• תמיד נשמח להכיר לכם אנשי צוות נוספים, ואתם מוזמנים לשוחח גם עם היועצת או מחנך/מחנכת הכיתה. הורים שמעוניינים להכיר אותנו ללא הילדים יוכלו לעשות זאת, על אף שאנחנו מעדיפים להכיר גם את הילדים באותה פגישה

מה מציעים בתי הספר הפרטיים – אסנת הבר קוטון

מנכ"ל רשת החינוך אנקורי אסנת הבר קוטון מתארחת בתכנית הכל מתחיל בחינוך, ומספרת מה מציעים בתי הספר הפרטיים ומרחיבה על סטודיו אנקורי.

משה גרדוס – התמודדות מערכת החינוך בנושא הקהילה הגאה

מנהל קמפוס ראשון לציון משה גרדוס משוחח עם אברי גלעד והילה קורח בתכנית "העולם הבוקר" אודות התמודדות מערכת החינוך בנושא הקהילה הגאה.

יוסי שפרבר – כשהמורים והתלמידים נפגשים בפייסבוק

מנהל קמפוס אנקורי פתח תקווה משוחח בתכנית "מדברים על זה" אודות המפגש בין מורים ותלמידים בפייסבוק בפרט וברשתות החברתיות בכלל.

דיבייט ברשת אנקורי

בחודש מרץ השנה התכנסו נבחרות מהקמפוסים של אנקורי ברחבי הארץ לאירוע דיבייט רשתי. הארוע היה ארוע מקדים להשתתפות נבחרת משולבת של כל הקמפוסים של אנקורי בתחרות Debating Matters , שמאורגנת על ידי המכון הבריטי Institute of Ideas. 150 תלמידים מ-12 תיכונים ברחבי הארץ השתתפו בתחרות ואנחנו גאים ושמחים לבשר כי נבחרת אנקורי ניצחה בתחרות הארצית וגרפה את המקום הראשון.

עוד על תחרות הדיבייט באנקורי

מאחורי הקלעים - בחירות 2015

בחירות 2015 עברו על תלמידי תיכון אנקורי בהתמקדות במתרחש מאחורי הקלעים של הסצינה הפוליטית. התלמידים למדו על תקשורת ביקורתית, אסטרטגיות העברת מסרים, פרסום ועוד.

צפו בקטעים נוספים מבחירות 2015 בתיכון אנקורי

 

יום הזיכרון 2015

תלמידי אנקורי מכל רחבי הארץ התאספו ביום הזיכרון 2015 בבית החייל בתל אביב כדי לחלוק כבוד לתלמידי ובוגרי אנקורי שנפלו במערכות ישראל ובפעולות איבה.

צפו בקטעים נוספים מיום הזיכרון